UDRŽATEĽNOSŤ

Vagheggi s potešením predstavuje svoje nové, udržateľné balenie: ľahké sklo, náplne, certifikovaný papier, atrament vyrobený z obnoviteľných (rastlinných) materiálov bez použitia minerálneho oleja alebo aromatických rozpúšťadiel a lak na vodnej báze. Ale nezostali sme len pri tom.

Všade, kde to bolo možné, sme používali miestne ingrediencie, aby sme znížili dopad na životné prostredie,  spolupracovali sme s FAIR TRADE partnermi. Sledujeme celý výrobný reťazec, aby sme vytvorili 100% taliansku kozmetiku.

FSC zmes

Certifikácia FSC MIX pre správne obhospodarovanie lesov a vysledovateľnosť odvodených produktov: papier použitý v tomto obale je vyrobený z materiálov s certifikátom FSC a recyklovaných materiálov.

Zaručené bez elementárneho chlóru

Celulóza bola bielená procesmi šetrnými k životnému prostrediu, bez použitia produktov na báze chlóru, čo zaručuje maximálnu hladinu odvodených organických zlúčenín chlóru, ktorá nepresahuje 0,2 kg/t.


Farby a laky

– Naše atramenty sú vyrobené z obnoviteľných (rastlinných) materiálov, bez minerálnych olejov alebo aromatických rozpúšťadiel. Preverujeme aj ťažké kovy a ich zlúčeniny.

– Lak na vodnej báze.

Dlhý životnosť

Spĺňa požiadavky ISO 9706, normy, ktorá kvalifikuje „trvalý“ papier a zaručuje jeho integritu v priebehu času.

Bez kyseliny

Vyrobené s použitím výrobných procesov vedených v nekyslom prostredí počas fáz glejenia.


Absencia ťažkých kovov

Dózy a náplne

Dózy sú vyrobené z „ľahkého“ skla, ktoré je ľahko recyklovateľné a má nízky dopad na životné prostredie.
– Špeciálne náplne pre rady Premium umožňujúce opätovné použitie dóz.

Úspora materiálu

Tlačené ilustrácie a plastové palety sa už nepoužívajú.

NOVÁ INOVATÍVNA LÍNIA REHYDRA